REALIZACE TERASY DO 14 DNŮ

Terasová prkna a jejich použití

Terasová prkna jsou velmi oblíbená k využití u domu, na zahradě, u bazénu a všude tam, kde nechcete chodit po mokré hlíně nebo trávě. Je to další alternativa k betonu, dlažbě nebo štěrku. Terasa je však mnohem příjemnější na užívání. Jsou však s ní spojené mnohé otázky na používání, které se budeme snažit níže vysvětlit.

Terasy u domu

Nejčastěji se terasová prkna využívají jako podlaha na terasu u domu. Jedná se o praktický povrch v okolí domu, který je často využíván k chůzi nebo posezení.

Terasa je velmi komfortní ať dřevěné nebo dřevoplastové terasy s vysokým podílem dřeva jsou pocitově teplé a příjemné. Podlaha na terasu tak má příjemný teplý povrch, který právě chybím betonovým terasám, je velmi oblíbený. Stejně jak v horku se terasové prkno tolik nerozpálí, tak ani přes chladné večery není ledové.

Terasy u domu mohou také pokrýt schody, skrýt světla nebo vytvořit truhlíky na terasu.

stavitelné terče

Podlaha na balkon

Stejně jako u terasy u domu, je velmi praktické využití terasy na balkon. Ta opět zvýrazňuje příjemný pocit z užívání a velmi praktická je jejich bezúdržbovost. Podlaha na balkon bývá často pouze betonová a ještě posazená níže, než jsou dveře z praktických důvodů.

WPC terasová prkna na balkon je možné instalovat na tz. terče, které zvýší podkladový rošt při dodržení pevnostních podmínek. Terasa se následně může vyrovnat až do roviny s dveřmi a tím pádem zrušit vstupní schod.

Dřevěná terasa

Nejčastěji používané dřevěné prkno ze sibiřského modřínu lze využít v případě, že chcete terasu někam mimo blízkost domu, kde se předpokládá, že na ní budete chodit v obuvi a počítáte s tím, že se o ní každoročně budete starat, brousit a natírat min. 2x ročně, tak můžete počítat s životností kolem 10 let. Odměnou Vám budou nižší pořizovací náklady.

Pokud použijete exotické dřevo, životnost se prodlouží o mnoho dalších let, avšak i zde je třeba počítat s tím, že dřevo má sice větší pevnost, ale přirozeně mění barvu na šedou. Cena u exotického dřeva je však vyšší a skoro srovnatelná již s kvalitním WPC.

WPC terasová prkna Vám nabídnou stejný komfort avšak s řádově 2,5 x delší životností.

Terasová prkna k bazénu

Velmi časté využití teras je v okolí bazénu. Zde je však zásadní správná volba terasového prkna. To co jistě nechcete řešit, jsou třísky v nohách, případně kluzký povrch.

Dřevo je velmi náchylné a dlouhodobou vlhkost a velmi se pak snižuje jeho životnost. Vhodná jsou WPC terasová prkna, kde mnohem více pocítíte jejich výhody. Těmto terasovým prknům nevadí dlouhodobá vlhkost.

Záruka 25 let zajišťuje odolnost proti dřevokazným houbám a hnilobě. Všechny povrchy WPC terasových prken jsou protiskluzové a není je třeba brousit ani natírat.

WPC terasová prkna je také možné nahřát a tvarovat do oblých tvarů v okolí bazénu. Vznikat tak mohou velmi originální tvary a podtrhnout vzhled Vaší terasy.

Rozdíl v kvalitě WPC výrobků

Kvalita a trvanlivost výrobků z WPC je dána podílem a vlastnostmi materiálů vstupujících do výroby, jejich specifikace je předmětem patentů a výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje.

Zásadní pro jeho vlastnosti je jejich profil. Často narazíte na levná WPC prkna avšak s dutým profilem. Oproti námi nabízenému plnému profilu je nižší cena právě s ohledem na menší spotřebu materiálu. Dutá prkna časem křehnou a praskají. Vzhledem k tomu, je třeba je pevně kotvit k podloží. S ohledem na tyto vlastnosti Vám prodejce nikdy nenabídne záruku vyšší než 2 – 5 let.

Námi nabízená prkna s plným profilem jsou velmi masivní a tuhá. Mají velkou nosnost a nedochází ke kroucení. Jedině tato prkna dostanete se zárukou 25 let a životností ještě mnohem delší.

Cena WPC terasy

Dřevěná terasa je většinou o zhruba polovinu levnější, avšak v porovnání s životností a zvyšujícími cenami je dlouhodobě výhodnější WPC terasa. Jenom samotná záruka je 2,5 x delší, než životnost dřevěných prken a reálná životnost WPC terasového prkna je nadále mnohem delší. WPC prkno si vyberete již v barevném odstínu a není třeba ho již více natírat či brousit.

Často lidé říkají, že dřevo je dřevo, ale nezapomeňte na to, že naše WPC je složenina dřeva a polymeru v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy. Naše terasová prkna jsou ekologická bez PVC, 100% recyklovatelná a zdravotně nezávadná.

Cena WPC terasových prken je od 399 Kč / bm, neboli 2.795 Kč za m2 včetně DPH.

Hlavní důvody proč vybrat WPC terasová prkna?

WPC terasová prkna mají hned několik výhod, díky nim popularita kompozitu rok od roku roste a není jich zrovna málo. Díky vysokému podílu dřevní hmoty je materiál velmi příjemný na používání.

Dlouhá životnost

Životnost WPC terasových prken je velmi vysoká. Dosahuje až 50 let, testováno v laboratorních podmínkách. Výrobce Woodplastic garantuje tyto výtečné vlastnoti a sám dává záruku až 25 let. Odolnost materiálu je díky přitomnosti plastových komponentů extrémní.

Minimální údržba

U WPC terasových prken se jedná o takřka bezúdržbový materiál. Terasová prkna není třeba brousit ani natírat či impregnovat. Údržba je velmi jednoduchá a obnáší pouze vyčištění od povrchových nečistot pomocí vysokotlakého čističe, nebo jednoduše kartáčem s vodou.

Barevná i tvarová stálost

Přirozená vlastnost dřeva je, že stále „pracuje“. Vlivem vlhka a teplotních rozdílů se kroutí a praská, ale také bobtná, takže stále mění objem. Pod vlivem UV záření také mění barvu a dochází k přirozenému zešednutí. Žádnou z uvedených nevýhod u WPC prken nenajdete. Naopak se můžete spolehnout na tvarovou i barevnou stálost.

Odolnost proti hnilobě a plísni

Terasové prkno prkno není náchylné na napadení dřevokazným hmyzem. Nehnije ani v místech zvýšené vlhkosti, tedy v okolí bazénů a jezírek, kde velmi trpí dřevěná prkna. Jsou opatřeny ochranou již z výroby.

Protiskluzový povrch

Další klíčovou výhodou terasových prken je protiskluzový povrch. Také z tohoto důvodu se WPC prkna doporučuji používat v místech v okolí bazénu, saun či venkovních sprch. Z hlediska bezpečnosti stojí za to připomenout, že oproti dřevu nehrozí vznik třísky, což tam kde se pohybujete většinou bez bot je v celku klíčová vlastnost.

Snadná montáž

Práce s terasovými prkny není o nic náročnější než se dřevem. Řezání, broušení,  či spojování pomocí vrutů – nic z toho není problém. Jedná se o plná prkna, která není problém dle potřeby také dotvarovat. Důležité je si ohlídat kvalitu podkladu, který zajistí stabilitu a optimální namáhání konstrukce.

Nabídka produktů z WPC

Terasová prkna

Vynikají svou kvalitou a smyslem pro detail. Jedná se především o bezpečná prkna  bez viditelných spojů. Zaručena je životnost a stálost materiálu. V nabídce je široký výběr barev a povrchů.

Plotová prkna

Dlouhá životnost, stálost materiálu, bez nutnosti nátěru. Vybírat můžete z pěti barevných variant. Široký profil našich plotových prken výrazně urychluje montáž.

Obkladová prkna

Obkladové profily ECO jsou tou pravou volbou pro obložení stěn, opěrných prvků, sloupů, portálů a štítů. Vysoká odolnost, stálost a minimální potřebu údržby.

Hodnocení zákazníků

Vyrobeno v ČR
Vyrobeno v ČR
Produkty WoodPlastic® se vyrábí v České republice na základě americké licence Strandex.
Záruka až 25 let
Záruka až 25 let

Výrobce poskytuje záruku
v délce až 25 let. Životnost teras však laboratorní testy odhadují na mnohem delší dobu.

Protiskluzový povrch
Bezpečnost

Terasy mají protiskluzový povrch a jsou vhodné k bazénům.
Na rozdíl od dřeva nikdy netvoří třísky.

Není třeba natírat
Bez nátěru

Terasy se nenatírají, neolejují ani jinak povrchově neošetřují.
Jejich úklid je velmi snadný.

PVC free
Ekologie bez PVC

Terasy jsou 100% recyklovatelné a zdravotně nezávadné s PEFC certifikací.