REALIZACE TERASY DO 14 DNŮ

WPC - nejčastější dotazy a obavy

V čem je WPC materiál lepší než dřevo?

WPC (zkratka z angličtiny Wood Plastic Composite) je materiál složený ze směsi dřeva a polymeru. V našem případě se jedná o poměr 60 % dřevní hmoty a 40 % Hight Density PolyEthylen.

Existuje několik výhod použití WPC materiálu oproti dřevu:

  • WPC materiál je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, jako je déšť, sníh nebo slunce, a nezmění svůj tvar ani barvu.
  • WPC materiál nevyžaduje žádnou speciální péči a stačí ho jen občas očistit vlhkým hadříkem. Není třeba ho nijak natírat ani brousit.
  • Má protiskluzový povrch. Ani po namočení prkna nejsou nebezpečná.
  • Dřevoplastová prkna netvoří žádné třísky.
  • Za kvalitou námi nabízených produktů si stojíme a proto nabízíme záruku až 25 let.

Nepálí na dotek?

Je třeba mít na paměti, že WPC materiál může být oproti dřevu teplejší a to především, pokud je vystaven přímému slunečnímu záření nebo jiným zdrojům tepla. I když v našem případě, teplotu snižuje vysoký poměr dřevěné hmoty (až 60 %), přes to je důležité zvážit tuto vlastnost při výběru WPC materiálu pro konkrétní aplikaci. Obecně platí, že čím tmavší odstín si vyberete, bude terasa akumulovat více tepla než světlější odstíny.

Nekroutí se a nepraská?

WPC prkno forest teak

Na případné ohýbání a praskání narážíme vždy pouze u dutých WPC profilů. Jedná se o cenově dostupnější variantu, která ale obsahuje méně materiálu. Prkna jsou také lehčí, avšak jsou mnohem náchylnější na poškození. Časem také dochází ke křehnutí a praskání, protože je materiál velmi tenký.

Námí nabízená prkna jsou výhradně v plném profilu. Jedná se o velmi masivní řešení, které však zaručuje vysokou tuhost a pevnost. Při montáži je nění třeba nijak spádovat ani kotvit k podkladu.

Jak je to s barevnou stálostí?

Naše prkna jsou extrudována z pečlivě vybrané směsi dřevité moučky a vysokohustotního panenského  polyethylenu HDPE. Vysokou odolnost proti působení slunečního záření a tím i změnám barev zajišťují UV stabilizátory. Jejich barva se časem zásadně nemění ani po 25 letech. Případné tmavnutí či fleky jsou nejčastěji způsobeny okolním prachem. Stačí prkna opláchnout vodou pomocí vysokotlakové trysky a prkna budou opět jako nová.

Jak je to s vyzrávání dřevní složky?

V prvních několika týdnech  po instalaci, v závislosti na intenzitě slunečního záření a dešťových srážek, dochází k vyzrávání barvy. Jedná se o vyplavování taninu z dřevní složky. Tanin je přirozenou součástí všech dřevin. Kvůli jeho vyplavování, které je způsobené vodou a UV zářením dochází k barevné změně, většinou se žlutým nádechem. Postupem času a v závislosti na povětrnostních podmínkách se tato barevná změna vytratí.

Jak zjistím přesnou cenu terasy?

Orientační cenovou nabídku si můžete sami spočítat přepočtem na m2. U každých prken je uvedena cena za 1 m2 a tu si vynásobíte vaším rozměrem terasy. Vynásobením šířky a délky získáte plochu v m2 a tu vynásobíte cenou za 1 m2. Tato cena je pouze za prkna. Je třeba k ní dopočítat dále nosiče, klipy a montážní materiál. Pokud má Vaše terasa ještě jiný tvar běž obdelníkový, je třeba si na místo pozvat technika, který terasu zdarma zaměří a vytvoří Vám již konkrétní cenovou nabídku.

Slovník pojmů

WPC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *