REALIZACE TERASY DO 14 DNŮ

Jak vybrat terasová prkna

Terasa je ideální doplněk ke každému domu. Nejenom, že zvýší užitečnou plochu, ale také zaujme její atraktivností. Je důležité, abyste se pečlivě rozhodli, protože terasová prkna jsou investicí, která vám bude sloužit po mnoho let. Před výběrem Vaší nové terasy je třeba zvážit několik faktorů:

Výběr materiálu

Nejběžnější materiály pro terasová prkna jsou dřevo, dřevoplast a plast. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody, avšak obecně platí, že dřevo má přirozený vzhled, ale vyžaduje údržbu. Je třeba se o něj pravidelně starat broušením a natíráním. Plast je cenově dostupný, avšak vzhledově je velmi nepřirozený. Nejideálnější kombinací vzhledu a vlastností dřeva je dřevoplast nebo-li WPC. Nemění svoji barvu a vyžaduje minimální údržbu, přitom si zachovává vlastnosti dřeva. Pokud máte dotazy k WPC nebo obavy z jeho použití, více informací naleznete v samostatném článku.

Barva a profil

Vyberte si barvu a texturu, která se nejlépe hodí k vašemu domu a okolnímu prostředí. Vybírat můžete z několika barevných odstínů imitujících barvy dřeva. Možné je i zvolit barvu šedou, která má blízko k barvě betonu, nebo černou pro zvýraznění unikátního vzhledu.

Cena terasy

Dřevěná terasa je většinou o zhruba polovinu levnější, avšak v porovnání s životností a zvyšujícími cenami je dlouhodobě výhodnější WPC terasa. Jenom samotná záruka je 2,5 x delší, než životnost dřevěných prken a reálná životnost WPC terasového prkna je nadále mnohem delší. WPC prkno si vyberete již v barevném odstínu a není třeba ho již více natírat či brousit.

Často lidé říkají, že dřevo je dřevo, ale nezapomeňte na to, že naše WPC je složenina dřeva a polymeru v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy. Naše terasová prkna jsou ekologická bez PVC, 100% recyklovatelná a zdravotně nezávadná.

Cena WPC terasových prken je od 399 Kč / bm, neboli 2.795 Kč za m2 včetně DPH.

Životnost terasy

S ohledem na použité materiály je rozdíl v životnosti diametrální. U dřevěných prken například z modřínu očekávejte životnost 8 – 10 let. Při použití exotických dřevin 15 – 20 let. U plastových prken je životnost 10 – 15 let.

U kvalitních dřevoplastových prken je jenom záruka poskytována na dobu 25 let a životnost tohoto materiálu je min. 40 let.

Montáž terasy

Montáž terasy je možné provádět svépomocí. Je třeba si nejprve terasu přesně zaměřit a dle rozměru následně spočítat počet použitých prken, podkladových hranolů a spotřebního materiálu.

Myslete vždy na to, že pevnost a kvalitu terasy zásadně ovlivňuje její stabilní podklad. Není možné terasu položit jen tak na trávník nebo na jakýkoli jiný nezpevněný podklad. Nejlepší z pohledu pevnosti, provést betonový základ. Pokud to není možné, tak se provádí výkop, do kterého se umístí štěrk společně s pískem a následná instalace podkladových hranolů se provádí na betonové dlaždice.

Vzhledem k tomu, že investice za terasu nejsou zanedbatelné, nabízíme Vám bezplatnou konzultaci, případně i odbornou montáž WPC terasy.

Slovník pojmů

WPC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *