MONTÁŽ TERASY – DO 14 DNŮ

Montáž WPC terasy

Jsme certifikovaní pro odbornou montáž

Montujeme WPC terasová prkna českého výrobce Woodplastic®. Jsme certifikovaní pro prodej a odbornou montáž všech produktů značky TERAFEST®.

Montáž provádíme vždy po řádném zaměření a domluvě na přípravě podkladu. Ten je zásadní pro životnost terasy. Musí být koncipován s ohledem na vybraný profil terasových prken.

Montáž následně provádíme na WPC nosiče nebo na hliníkový kotvící systém. Hliníkový kotvící systém má výhodu vyšší pevnosti kontrukce a následná montáž pomocí klipů umožnuje kdekoliv prkna demontovat a znovu namontovat bez nutnosti rozebrání celé terasy.

AKTUÁLNĚ MONTUJEME TERASY DO 14 DNŮ

Montáž WPC teras aktuálně provádíme v těchto krajích: Liberecký kraj, Středočeský kraj, Praha, Ústecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj.

Nějčastěji ve městech a jejich okolí: Liberec, Stráž Nad Nisou,Vratislavice Nad Nisou, Jablonec Nad Nisou, Mladá Boleslav, Praha, Turnov, Česká Lípa, Děčín, Mělník, Nymburk, Jíčín, Hradec Králové, Trutnov, Pardubice.

Jak na montáž terasových prken svépomocí?

Práce s WPC dřevoplastovými prkny není o nic náročnější než se dřevem. Řezání, broušení, či spojování pomocí vrutů – nic z toho není problém. Prkna mají plný profil, který není problém dle potřeby také dotvarovat.

Pro montáž terasových prken budete potřebovat: vodováhu, Aku-šroubovák, metr, tužku, úhelník a ruční kotoučovou pilu. Z příslušenství k prknům dále vyberte gumové podložky, klipy a šrouby. Jako podkladové rošty použijte nosiče z WPC a nakonec terasová prkna dle vašeho výběru.

Pro názornou ukázku můžete zhlednout montážní video návod.

Především nezapomínejte na to, že na výrobky WoodPlastic®, které nebyly nainstalovány v souladu s montážním návodem, dodávaným společně s materiálem, se nevztahuje záruka.

montáž wpc terasového prkna

Soubory ke stažení

Návod k montáži – PREMIUM

Montážní návod pro terasová prkna profilu Premium.

Návod k montáži – MAX

Montážní návod pro terasová prkna profilu Max.

Informace o materiálu

WPC je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru, v našem případě v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen).

Hlavní výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy.

Kvalita a trvanlivost výrobků z WPC je dána podílem a vlastnostmi materiálů vstupujících do výroby, jejich specifikace je předmětem patentů a výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje. Rozdíly v kvalitě výsledných produktů mohou být u různých výrobců propastné.

Materiál je odolný vůči povětrnostním vlivům, chlorované i slané vodě a díky vysoké UV odolnosti je stálobarevný.

Vyzrávání barev v čase