REALIZACE TERASY DO 14 DNŮ

Na kolik vyjde kvalitní WPC terasa

Cena kvalitní WPC terasy závisí na několika faktorech. Před nákupem doporučujeme se s těmito faktory seznámit. Pomohou Vám najít optimální řešení pro Vaši WPC terasu. Obecně se v České republice pohybuje cena WPC terasy za metr čtvereční v rozmezí od 1.500 Kč až po 5.000 Kč.

Velikost terasy

Rozměry terasy přímo ovlivňují množství materiálu a následnou cenu. Taková terasa však nemusí být jenom obdélníková plocha, ale může obsahovat různé členité prvky nebo chodníčky. WPC materiál umožňuje také tvarování do zaoblených tvarů. Je tedy možné kopírovat jiné zaoblené prvky, nebo zakulacení kolem bazénu.

Typ a kvalita materiálu

Existuje mnoho různých typů WPC materiálů, které se liší vlastnostmi a kvalitou. Výběr vysoce kvalitních materiálů může být dražší, ale mohou poskytnout lepší výkon a delší životnost. Ty nejlepší WPC materiály jsou poskytovány dokonce se zárukou až 25 let a životností více než 40 let. Ty nabízí firma Woodplastic®, kterou výhradně montujeme a cena začíná na částce 2.310 Kč bez DPH za metr čtvereční. Důležitý je také výběr profilu a barvy terasového prkna.

Použité příslušenství

stavitelné terčeKromě samotného materiálu na terasu budete potřebovat také další příslušenství, jako jsou klipy, nosiče, nerezové šroub a případně pohledové lišty. Pokud má být terasa zvýšená, bude třeba ji také podložit terči. To jsou výškově stavitelné podložky až do výšky 380 mm.

Příprava podkladu

Pevný a stabilní podklad je pro kvalitní terasu velmi důležitý. Při plánování je třeba s tímto počítat a nepodcenit stavební přípravu před samotnou montáží. Nejlepší volbou je příprava betonového podkladu. Další možností je štěrkové lože, na které se následně pokládají betonové dlaždice. Nikdy nemontujte terasu na nezpevněný nebo hliněný, či travnatý podklad. Jak na rekonstrukci terasy se dozvíte zde.

Náklady na instalaci

Instalace samotné WPC terasy není složitá, je však dobré mít již nějaké zkušenosti. Vzhledem k dlouhodobé životnosti není dobré podcenit montáž a minimálně se řádně předem seznámit s montážním manuálem. Záruka na instalaci je podmíněna dodržením právě pokynů v montážním manuálu. Špatná montáž může mít za následek nepřiměřené prohýbání terasy a v krajních případech může dojít až k prasknutí prken. Prkna jsou sice velmi pevná, avšak nelze je používat jako nosný prvek.

Doprava a dodání

Je třeba také počítat s náklady na dopravu. Jedná se o dlouhé rozměry s vyšší hmotností. Faktor také hraje vzdálenost od výdejního skladu.

Námi nabízené dřevoplastové terasy od výrobce Woodplastic® jsou vysoké kvality, se zárukou až 25 let a životností více než 40 let. Neváhejte nás oslovit s dotazem.

Soubory ke stažení

Katalog 2023

Aktuální katalog teras, plotů a obkladů výrobce WoodPlastic® – TERAFEST®.

Ceník 2023

Kompletní ceník teras, plotů a obkladů výrobce WoodPlastic® – TERAFEST®.

Slovník pojmů

WPC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *