REALIZACE TERASY DO 14 DNŮ

Dřevoplastová prkna

Dřevoplastová prkna jsou velmi oblíbená a žádaná k využití u domu, u bazénu či na zahradě, prostě všude tam, kde nechcete chodit po mokré hlíně nebo trávě. Hlavní výhodou je dlouhá životnost až 50 let a nízká náročnost na údržbu. Není je třeba brousít ani natírát.

Co jsou dřevoplastová prkna - WPC?

WPC je zkratka z anglického názvu „wood plastic composite“, neboli „dřevoplast“. Již z názvu je patrné, že jde o kompozitní materiál neboli kompozit, tedy materiál složený z několika substancí. V případě dřevoplastu jde o výrobky ze dřeva a polymeru, jež jsou zastoupeny v určitém poměru. Námi nabízený český výrobce Woodplastic používá 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Stejně jako u ostatních kompozitních materiálů se WPC honosí výhodami obou složek a vlastnostmi, kterými jednotlivé složky v odděleném stavu nemají. Respektive si bere to nejlepší ze dřeva, ale bez typických neduhů.

Materiál WPC není žádnou novinkou posledních let, ale jedná se o velmi spolehlivý kompozit, který se používá více než 50 let. Jeho smyslem bylo vyvinout dokonalé umělé dřevo, což se jim v podstatě během let vývoje podařilo vyladit skoro k dokonalosti. Obecně jsou výhody dřevoplastu naprosto přesvědčivé, nicméně stejně jako u ostatních materiálů je rozhodující úroveň technologie výroby. Je důležité vybírat konkrétní produkt, protože kvalitativní rozdíly zdánlivě stejných výrobků mohou být propastné.

Nabídka produktů z dřevoplastu WPC

Dřevoplastové terasy

Vynikají svou kvalitou a smyslem pro detail. Jedná se především o bezpečná prkna  bez viditelných spojů. Zaručena je životnost a stálost materiálu. V nabídce je široký výběr barev a povrchů.

Dřevoplastová podlaha

Protiskluzový povrch, netvoří třísky, nenáročná údržba, snadná montáž a nadčasový vzhled. Široká nabídka profilů a dvě základní šířky prken, společně s výběrem barevného provedení, nabízí univerzání možnosti využití.

Dřevoplastové ploty

Dlouhá životnost, stálost materiálu, bez nutnosti nátěru. Vybírat můžete z pěti barevných variant. Široký profil našich plotových prken výrazně urychluje montáž.

Proč použít dřevoplast?

Dřevoplast neboli WPC má hned několik výhod, díky nim popularita kompozitu rok od roku roste a není jich zrovna málo. Díky vysokému podílu dřevní hmoty je materiál velmi příjemný na používání. Nemusíte mít tedy obavy z jeho použití.

Dlouhá životnost

Životnost dřevoplastu je velmi vysoká. Dosahuje až 50 let, testováno v laboratorních podmínkách. Výrobce Woodplastic garantuje tyto výtečné vlastnoti a sám dává záruku až 25 let. Odolnost materiálu je díky přitomnosti plastových komponentů extrémní.

Minimální údržba

U dřevoplastu se jedná o takřka bezúdržbový materiál. Terasová prkna není třeba brousit ani natírat či impregnovat. Údržba je velmi jednoduchá a obnáší pouze vyčištění od povrchových nečistot pomocí vysokotlakého čističe, nebo jednoduše kartáčem s vodou.

Barevná i tvarová stálost

Přirozená vlastnost dřeva je, že stále „pracuje“. Vlivem vlhka a teplotních rozdílů se kroutí a praská, ale také bobtná, takže stále mění objem. Pod vlivem UV záření také mění barvu a dochází k přirozenému zešednutí. Žádnou z uvedených nevýhod u WPC nenajdete. Naopak se můžete spolehnout na tvarovou i barevnou stálost.

Odolnost proti hnilobě a plísni

Dřevoplastové prkno není náchylné na napadení dřevokazným hmyzem. Nehnije ani v místech zvýšené vlhkosti, tedy v okolí bazénů a jezírek, kde velmi trpí dřevěná prkna. Jsou opatřeny ochranou již z výroby.

Protiskluzový povrch

Další klíčovou výhodou dřevoplastu je protiskluzový povrch. Také z tohoto důvodu se WPC prkna doporučuji používat v místech v okolí bazénu, saun či venkovních sprch. Z hlediska bezpečnosti stojí za to připomenout, že oproti dřevu nehrozí vznik třísky, což tam kde se pohybujete většinou bez bot je v celku klíčová vlastnost.

Snadná montáž

Práce s dřevoplastem není o nic náročnější než se dřevem. Řezání, broušení,  či spojování pomocí vrutů – nic z toho není problém. Jedná se o plná prkna, která není problém dle potřeby také dotvarovat. Důležité je si ohlídat kvalitu podkladu, který zajistí stabilitu a optimální namáhání konstrukce.

Vyrobeno v ČR
Vyrobeno v ČR
Produkty WoodPlastic® se vyrábí v České republice na základě americké licence Strandex.
Záruka až 25 let
Záruka až 25 let

Výrobce poskytuje záruku
v délce až 25 let. Životnost teras však laboratorní testy odhadují na mnohem delší dobu.

Protiskluzový povrch
Bezpečnost

Terasy mají protiskluzový povrch a jsou vhodné k bazénům.
Na rozdíl od dřeva nikdy netvoří třísky.

Není třeba natírat
Bez nátěru

Terasy se nenatírají, neolejují ani jinak povrchově neošetřují.
Jejich úklid je velmi snadný.

PVC free
Ekologie bez PVC

Terasy jsou 100% recyklovatelné a zdravotně nezávadné s PEFC certifikací.

Fotogalerie - dřevoplastová prkna

Hodnocení zákazníků